معـ ـبر

#جهان_وطن

معـ ـبر

#جهان_وطن

سوگند به مَعبر،
که زمین است. و منِ انسان، مأمور عبور از خطرهای آن.

و سوگند به پنجره یِ چوبـی،
آن هنگام که به سویِ خنده هایِ کودکانه باز می شود.


فصل اولِ زندگیِ من روی زمین، تمام شد.
فصلِ اول، بیست و نه ژوئن بود.
فصلِ اول، شناختنِ آغاز بود.

حالا، فصل دوم شروع شده است.
فصلِ دوم، طیِ مسیر است. مسیری به سمتِ خطر، برای گذشتن از خطر. مسیری به سمتِ باز کردنِ معبر، برای عبور از معبر. مسیری به سمتِ پنجره یِ چوبی که باز می شود به سویِ و برایِ دیدن خنده های کودکانه. برای لمسِ آرامش، و امنیت. و امنیت. و امنیت.
اما،
برای آن، باید تلاش کرد.
فصلِ دوم، تلاش است.

376 + 762

جمعه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷ ب.ظ
بسم الله

این تابستان با تابستان‌های دیگرم فرقی ندارد جز اینکه من حالا دانشجوی رشته‌ی روزنامه نگاری دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم. خب این خیلی سطحی و معمولی‌ست. دقیق‌تر می‌گویم. دانشجو هستم. درس می‌خوانم و یاد می‌گیرم. رشته‌‌ای که در آن تحصیل می کنم روزنامه نگاری‌ست. این رشته و این عنوان اصلا جای توضیح ندارد جز اینکه روی صندلی‌های دانشکده نشسته باشی و به جنب‌وجوش بچه‌ها نگاه کنی. به عکس گرفتنشان. به پایه دوربین را حمل کردن. به مصاحبه گرفتن‌ها. به ویراستاری خبرگزاری‌ها در کلاس استاد حمیدرضا مدقق. به تاریخچه روزنامه را خواندن در کلاس 115. دانشکده علوم ارتباطات؛ می‌توانی بهترین روزهایت را در آن بسازی و می‌سازم. این دانشکده را با آن کوچه‌اش، با آن چمن‌ها، با آن نیمکت‌های رو به تابش شدید آفتاب، با آن شبه‌صندلی‌های طبقه‌های ساختمان، با آن سرویس بهداشتی‌های پرماجرایش، با آن راهروی کنار انتشارات، با آن راهروی آموزش بحث‌برانگیزش، با آن کتابخانه‌ی خنده‌دارش، با آن نگهبان مهربانِ کنجکاوش، با آن حوضچه و مجسمه‌ی قلم و سردیس مرحوم دکتر معتمدنژادش، با آن سرمه‌ای پوشش، دوست دارم. دانشگاه علامه طباطبایی؛ دوباره انتخابش می‌کنم. و تهران؛ سخت و جذاب.
این تابستان با تابستان‌های دیگرم فرقی ندارد جز اینکه من حالا، لب‌خند گرم می‌زنم و فیلم‌بین شدنم را با معرفی‌های سرمه‌ای پوش شروع کرده‌ام. این بار نوبت استنلی کوبریک است. کوبریکی که نمی‌دانست روزی موضوع صحبت بین دو نفری می‌شود که قصه عجیبی دارند.
این تابستان با تابستان‌های دیگرم،
فرق
دارد.
من هستم و کارگردان‌های سینمای جهان و تو.

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.