معـ ـبر

#جهان_وطن

معـ ـبر

#جهان_وطن

سوگند به مَعبر،
که زمین است. و منِ انسان، مأمور عبور از خطرهای آن.

و سوگند به پنجره یِ چوبـی،
آن هنگام که به سویِ خنده هایِ کودکانه باز می شود.


فصل اولِ زندگیِ من روی زمین، تمام شد.
فصلِ اول، بیست و نه ژوئن بود.
فصلِ اول، شناختنِ آغاز بود.

حالا، فصل دوم شروع شده است.
فصلِ دوم، طیِ مسیر است. مسیری به سمتِ خطر، برای گذشتن از خطر. مسیری به سمتِ باز کردنِ معبر، برای عبور از معبر. مسیری به سمتِ پنجره یِ چوبی که باز می شود به سویِ دیدن خنده های کودکانه. برای لمسِ آرامش، و امنیت. و امنیت. و امنیت.
اما،
برای آن، باید تلاش کرد.
فصلِ دوم، تلاش است.

376 + 585

يكشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۱۴ ب.ظ
بسم الله

کشف کودتا حاصل پشیمانی یکی از عوامل آن و اطلاع رسانی شبانه وی به آیت الله خامنه ای و به دنبال آن پی گیری موضوع از سوی اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای حزب اللهی ارتش، کمیته انقلاب اسلامی و دادستانی انقلاب ارتش بود، اما بنی صدر در آن زمان پیروزمندانه از کشف این کودتا سخن به میان آورد تا افتخار آن را به نام خود ثبت کند،...

رازهای دهه شصت| صفحه ی 167

فضاسازی علیه اسلام گرایان، اتحاد نانوشته ای را بین بنی صدر و گروه های چپ گرا و راست گرا ایجاد کرده بود. چگونه می توان پذیرفت کسی که فرماندهی جنگ خونین و نابرابری را با یک دشمن تا دندان مسلح بر عهده دارد، یک ماه پس از سقوط بخش اعظم شهر استراتژیک خرمشهر، با تبلیغات دروغین گروه های افراطی درباره وجود شکنجه در زندان های جمهوری اسلامی همراه شود، آن هم تنها به این سبب که در رأس دستگاه قضایی افرادی مثل شهید بهشتی، شهید قدوسی و ...قرار داشتند؟

رازهای دهه شصت| صفحه ی 169

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.